Влез и виж специални оферти Вход

Влез и виж специални оферти

Как обработваме личните данни на препоръчаните лица и на кандидатите

Вие сте тук

В Yettel сме създали програма, която насърчава служителите да препоръчват свои познати, приятели или близки за отворени позиции в компанията. С нея целим да дадем възможност на съществуващите служители да дадат своя принос в процеса по подбор, като същевременно го оптимизираме, да подобрим взаимоотношенията между новите и съществуващите служители, както и да утвърдим имиджа на Yettel като работодател, който професионалистите препоръчват като място за работа.

В случай че наш служител препоръча дадено лице за отворена при Yettel позиция, ще обработим данните за това лице (препоръчано лице), за да се свържем с него/нея, да му/й предоставим информация относно позицията и начина на провеждане на подбора, както и за да установим дали препоръчаното лице проявява интерес към позицията.

С оглед защитата на правото на неприкосновеност на личните данни сме задължили нашите служители да информират препоръчаните лица, че ще предоставят техни лични данни на Yettel, както и да гарантират, че препоръчаните лица не възразяват срещу това, преди да направят препоръка. В случай че препоръчаното лице прояви интерес към съответната позиция и потвърди желанието си да участва в подбора, ще го/я третираме като кандидат и ще обработваме данните за него/нея съгласно останалите разпоредби на тази Политика. Ако препоръчаното лице не проявява интерес към позицията, за която е препоръчано, Yettel ще преустанови обработката на неговите/нейните лични данни и ще ги изтрие.

При препоръка за отворена позиция данните, които обработваме за препоръчаните лица, са имейл и телефон за контакт.

За да извършим преценка дали образованието, квалификацията, компетенциите и професионалния опит на кандидатите отговарят на изискванията за заемане на длъжността, за която се извършва подбор, е необходимо да обработим техни лични данни.

Трите имена, датата на раждане, трудова биография и образователна степен са част от минималното съдържание на информацията, необходима за извършване на подбор. Предоставянето на тези данни е напълно доброволно, но в случай че даден кандидат откаже да ги предостави, Yettel няма да може да извърши подбора, поради което кандидатурата няма да бъде разгледана.

В процеса на извършване на подбор се обработват и данни за наличие или липса на свидетелство за управление на моторно превозно средство, допълнителна квалификации (ниво на владеене на чужд език и др.), като в определени случаи е възможно да се извърши проверка за посочените от кандидата знания, умения и професионални качества (например чрез провеждането на тест за владеене на език). Тази преценка се извършва, за да бъдат селектирани кандидатите, на които бихме отправили оферта.

За да постигаме стратегическите цели и амбиции на компанията, в основата на нашата дейност са установени високи етични стандарти за отговорно поведение, които да ни напътстват при ежедневните дилеми, с който се сблъскваме.

За да осигурим, че лицата, които наемаме, ще спазват тези етични стандарти, извършваме предварителна вътрешна оценка, за което е необходимо да обработваме данни на кандидатите. Тя е в допълнение на преценката за знанията, уменията и опита на кандидатите, но не се извършва спрямо всички кандидати, а единствено за;
позиции, при които естеството на работата е такова, че съществува риск от потенциални злоупотреби (напр. злоупотреба с лични данни на клиенти на Yettel, корупционни практики и др.); и
избраните кандидати (т.е. тези, на които бихме отправили оферта, ако преценим, че отговарят на етичните стандарти на компанията).

Yettel предоставя обществени електронни съобщителни мрежи и/или услуги в съответствие със законодателството на Република България. Предвид огромното значение на тази дейност, тя е класифицирана като дейност от стратегическо значение за националната сигурност, а определени обекти от нашата мрежа са класифицирани като стратегически обекти от значение за националната сигурност.

С оглед на това, приложимото законодателство изисква за лицата, които ще работят в наши стратегически обекти, да бъде дадено разрешение от органите на ДАНС.

За целите на снабдяване с такова разрешение Yettel следва да обработи определени лични данни за лицата, които са приели оферта за работа в стратегически обекти на компанията, в това число чувствителни данни (напр. данни за психическо състояние и данни за постановени присъди). В такива случаи, кандидатите трябва да предоставят:
Удостоверение за наличие ли липса на висящи наказателни производства;
Удостоверение за липса на психически заболявания;
Удостоверение за наличие или липса на висящи наказателни производства;

Получаването на Разрешение за работа в стратегически обекти, когато се изисква, е задължително условие за сключването на трудов договор със съответния кандидат.

За да подготвим трудов договор и да изпълним произтичащите от това законови задължения е необходимо да обработваме личните данни на избраните кандидати:
В процеса на подготовка на трудовия договор се обработват следните данни:
Имената на лицето;
Постоянния адрес
Единния граждански номер (личния/служебния номер - за чужденец);
Данни от документ за самоличност (лична карта номер, дата на издаване, място на издаване);
Вида и степента на притежаваното образование, както и данни за притежаваната научна степен, ако е свързана с изпълняваната от него работа;
Времетраенето на трудовия договор;
Основното и допълнителните трудови възнаграждения с постоянен характер, както и периодичността на тяхното изплащане;
Други условия, права и задължения;
Продължителността на работния ден или седмица;
Свидетелство за съдимост;
Медицинско свидетелство;
Допълнителни данни за здравословното състояние при наличие на специфични обстоятелства .Те са необходими, за да може да се изпълнят законодателните изисквания за ползване на допълнителни привилегии и/или облекчения;
Снимка в цифров вид. Тя е необходима, когато работата ще се извършва в обект, където се извършва контрол на достъпа, за целите на изготвяне на карта за достъп;
Данни за банкова сметка;

За да се сключи трудов договор се обработва посочената в преходната точка информация, чрез извършване на справка с оригиналите на документите, в които се съдържа посочената информация, като се предоставят в оригинал изброените свидетелства и удостоверения, както и трудова книжка (при наличие на такава, при липса или запълване на съществуваща се издава нова съответно продължение на съществуващата).

При получено съгласие от даден кандидат можем да запазим неговите/нейните данни след приключване на процедурата по подбор за позицията, за която той/тя е кандидатствала, за да можем да оценим дали има други (настоящи или бъдещи) позиции, които са подходящи за този кандидат, съответно да го/я уведомим за това и да го/я поканим да участва в подбора и/или директно да отправим оферта.

В такива случаи данните за съответния кандидат се съхраняват за период не по-дълъг от 2 (две) години, считано от началото на годината, следваща годината, през която той/тя е кандидатствал/-а за работа при Yettel (т.е. ако дадено лице подаде кандидатурата си през 2018 и се съгласи да обработваме данните му/й с оглед участие в други процедури за подбор, данните ще се съхраняват до началото на 2021 година).